Statybinė mediena

Nors technologijos ir mokslas šiais laikais yra itin pažengę, statybų reikmėms vis dar yra naudojama būtent mediena, o jai pakeisti kol kas neatrasta jokia kita medžiaga.

Statybinė mediena paprastai gaminama iš eglės ir pušies medienos. Šių spygliuočių mediena išsiskiria minkštumu, lengvumu, lengvu apdorojimu. Pušies mediena pasižymi lankstumu, nejautrumu drėgmei, o eglės – šiek tiek sunkesniu obliavimu. Eglės ir pušies medienos ypatinga savybė yra ta, kad džiūdama ji itin mažai traukiasi.

Pušies mediena naudojama tiek vidaus, tiek išorės statybos darbuose. Dažniausiai šios rūšies mediena naudojama apdailai, stogų konstrukcijoms, turėklams, grindims, luboms, durims ir langams. Pušį impregnavus, ją galima naudoti terasų dangai, fasadų apdailai ir kitiems tikslams. Pušies mediena pasižymi ir tuo, kad turi eterinių aliejų. Dėl skleidžiamų eterinių aliejų aromatų patalpoje gali būti sukuriamas itin malonus kvapas, kuris užtikrina gaivų mikroklimatą.

Įvairioms konstrukcijoms visgi labiau tinkama eglės mediena. Eglės smulkios šakos suteikia atsparumą laužimui, todėl ši mediena itin tinka konstruoti namo stogui.

Mediena, skirta statyboms, gali būti džiovinta arba nedžiovinta. Statybose dažniausiai yra naudojama džiovinta mediena, kuri atlaiko dideles apkrovas, yra ilgaamžiškesnė, stabilesnė bei atspari mėlynavimui. Naudojant tokią medieną mažesnė tikimybė, kad ji trauksis ar deformuosis. Taigi renkantis medieną svarbu atkreipti dėmesį, koks yra jos drėgnumas.

Kokie gi medžio gaminiai galėtų būti priskirti statybinei medienai? Tai gegnės, sijos, tašai, įvairios lentos ir pan. Norintiems, kad statybai skirta mediena tarnautų dar ilgiau ir patikimiau, rekomenduojama ją impregnuoti giluminiu būdu. Tokiu būdų impregnuota mediena bus atspari puvėsiams, bakterijoms, grybeliams ir jos nepuls įvairūs vabzdžiai ir graužikai.

Kaip matyti, statyboms tinka toli gražu ne visos medienos rūšys. Renkantis tinkamą medieną, itin svarbu atsižvelgti į jos savybes (kietumas, tankis, tekstūra). Pasirinkus tinkamą medieną, Jūsų konstrukcija bus patvaresnė, saugesnė ir užtikrins ilgaamžiškumą.

GALIMI IŠMATAVIMAI (DIAPAZONAS)

Storis: 25-50MM

Plotis: 75-225MM

Ilgiai: 2,4-6,0M

Lentų drėgnumas - NATŪRALUS ARBA TRANSPORTINIS (16-18%).

Rekvizitai

UAB „GKF Lumber Group“

Įmonės kodas:

304445577

PVM mokėtojo kodas:

LT100010673011

Adresas:

Taikos pr. 141, LT-51132, Kaunas, Lithuania

Telefonas:

+370 655 71167

El.paštas:

lumbergroup@gkf.lt

KONTAKTAI

PARAŠYKITE MUMS IR MES SU JUMIS SUSISIEKSIME